Zednický blog

Naše výhody

Od návrhu po provedení

Kvalitní materiál

Stavba na zakázku

Napište nám a naplánujeme náš první projekt spolu

Strojní a stříkané omítky

Výhody strojních omítek:

• Dobré zpracování povrchu.
• Lepší zpracovatelnost a snadná aplikace, čímž se šetří čas a materiál.
• Vysoká produktivita a optimalizovaný výkon 100 m2 za den a na stroj (v průměru)
úspora času a výrazné snížení nákladů na aplikaci.
• Velmi dobrá kvalita povrchové úpravy (hladký nebo bílý povrch).
• Snížená doba tuhnutí ve srovnání s cementovou omítkou. Strojní omítku lze tedy nanášet jak z venku tak uvnitř

Stříkaná omítka nabízí také následující výhody:

• Dobrá konzistence produktu
• Dobrá dostupnost produktu
• Dávkování vody / omítky zajišťující konzistenci hotového výrobku.
• Možnost aplikace na všechny typy příček (cihly, dřevotřísky, kameny …).
• Snadnější řízení zásob na staveništích díky použití jediného produktu (místo skladování na písek i cement). teplotní a vlhkoměrné

Izolace z expandovaného a extrudovaného polystyrenu.

Polystyren, má velmi dobrý tepelně izolační výkon. Obzvláště je odolný, lze jej použít na obtížných místech….

Izolace z expandovaného a extrudovaného polystyrenu.

Polystyren, má velmi dobrý tepelně izolační výkon. Obzvláště je odolný, lze jej použít na obtížných místech.Expandovaný polystyren (EPS), svou buněčnou strukturu obsahuje vzduch. Získává se parní expanzí polystyrenových kuličekExtrudovaný polystyren (XPS), který má pevnou nebuněčnou strukturu. Získává se smícháním a tiskem kuliček styrenového monomeru s nadouvadlem, který může být buď CO2 pro aktuální tepelný výkon, nebo HFC plyny pro vyšší tepelný vyšší tepelný vyšší výkon.Extrudovaný polystyren má lepší pevnost v tlaku než expandovaný polystyren.Polystyren i obvykle ve formovaných panelech o tloušťce od 20 do 100 mm a používá se hlavně k izolaci vnitřní a vnější izolaci.Jeho velká lehkost (mezi 10 až 30 kg / m³) z ní dělá velmi snadnou manipulaci s materiálem.Polystyren je dokonale vodotěsný, na druhou stranu je křehký a špatná odolnost ohni.Výkon polystyrenPolystyren, ať už rozšířený nebo extrudovaný, velmi dobré tepelné vlastnosti. Jeho tepelná vodivost (nebo lambda) je mezi 0,029 až 0,038 W / mK

Použití polystyrenu

Polystyren lze použít jako izolaci uvnitř i venku. Jeho dokonalá nepropustnost umožňuje jeho použití zejména na vlhkých místech.

Izolace stěn

Vnitřní použití omítkově-polystyrenových izolačních komplexů nebo desek z expandovaného polystyrenu pokrytých omítkou k zajištění ochrany proti požáru.

Izolace podlahy

Použití extrudovaného polystyrenu v deskách nebo panelech, které mají být umístěny pod potěr domu.

Výhody teto izolace

Dobrá tepelná izolace. Extrudovaný polystyren funguje o něco lépe než expandovaný polystyren.Velmi dobrá pevnost v tlaku (extrudovaný polystyren nabízí pevnost v tlaku)Velmi lehký materiál, snadno se s ním pracujeExtrémně odolný vůči vodě, chladu a teplu.

Nevýhody teto izolace

Špatná zvuková izolace
Uvolňování toxických plynů v případě požáru

Vše o sádrokartonu

Sádrokarton je materiál, který často používá v domácnosti ovlivňuje jeho snadnou instalaci a cenovou dostupnost. Ale co přesně je sádrokarton?

Popis sádrokartonu

Sádrokarton I vyroben ze sádry a lepenky; mezi dvěma vrstvami recyklované lepenky se nalije sádra z kamenů zvaného sádra, který se rozbíjí na drobné částice, aby získal jemný prášek před smícháním s vodou. Obvykle se připravte na montáž, vytvořte podhledy nebo vytvořte stropy. Mají tu podporu, že jsou levné a rychle implementovatelné. Kromě toho má tento materiál velkou sílu. Lze je použití v nových budovách i při rekonstrukcích k obnově špatného stavu zdí.

Různé modely sádrokartonu

Pokud je standardní deska ze sádrokartonu BA13 o tloušťce 13 milimetrů, existují desky různých tloušťek a velikostí: BA10, BA15, BA18 a BA25, v uvedeném pořadí 10, 15, 18 a 25 tloušťka milimetrů. Šířka těchto desek je pro její část 120 nebo dokonce 60 centimetrů.

Použití sádrokartonu

Sádrokarton se dodává v různých typech v závislosti na potřebách, které musí splňovat.

Tepelná obložení sádrokarton používá k vytvoření tepelné izolace v pokojích pro regulaci teploty a vytvoření příjemného prostředí. Jiné desky se připravují pro zvukovou izolaci, což je zvuková izolační technika, která se stanoví na polovinu okolní hluk z jedné místnosti do druhého.

V místnostiech vystavených vlhkostech je lepší používat vodoodpudivý sádrokarton, který bude velmi silný vůči vodě; lze její poznatky podle zelené barvy a odolávat vlhkosti šestkrát lépe než běžná deska. Existují také desky, které mají vlastnost čištění vzduchu nebo které zpomalují chlazení. Ještě další jsou upraveny, aby se přizpůsobily dílům s křivkami nebo jsou stále obtížně přístupné. Všestrannost těchto desek jim umožňuje přizpůsobit se všude a ohýbat se všemi potřebami.

Sádrokartonové panely jsou funkční na kovovou konstrukci, aby se dostaly dokonale rovné stěny.

Princip foukane izolace

K provedení foukané izolace i je nezbytné provést příslušnou firmu, nebo odborníkem v oblasti izolace. Firma doveze jak aplikační stroj tak vám dopravý izolant pro foukanou izolaci.

 

Jedná se o poměrně o jednoduchou techniku ​​izolování nepřístupných míst nebo stěn dutin. Instalace je rychlá a difúzní foukáním umožňuje izolovat nejmenší povrch podkroví. Jedinou instalací, kterou lze provést před foukáním izolantu je instalaci odstupňovaných měřidel pro měření tloušťky izolace a parozábrany na zemi.

Materiály používané pro foukané izolace jsou obecně vločkové skelné vaty z minerální vlny. Prodávané ve velkém mají vynikající tepelný a akustický výkon. Můžete se rozhodniut, nebo si nechat od nás poradit.

Výhody

První výhoda: účinně izolovat těžká nebo nepřístupná místa ve RD dosáhnete energetické úspory na nový dům nebo renovaci nemovitosti. Instalace se provádějí několika způsoby způsoby, když se utěsní všechny malé nerovnosti, rohy.

Další výhoda: nemusíte dělat žádné spoje jako u izolačních desek nebo izolačních panelů a všeho, co potřebujete, je přístup pro kontrolu správné instalace materiálu.

Použité materiály jsou lehké, a proto nezpůsobují přetížení stropů pod půdou.

Materiály pro foukané izolace mají stejné vlastnosti jako materiály používané v rolích nebo panelech. Jsou stejné odolné vůči ohni a vlhkosti.

Kromě výše uvedené izolace obytných prostor lze tento proces použít v průmyslovém prostředí, kde mají budovy větší povrch než obytné domy. Šetří energie, teplo a čas majiteli těchto budov.

Izolace stěn, příček, podhledů během je v různých případech možná.

Stručně řečeno, foukaná izolace se doporučuje pro oblasti vašeho domova, aby se snížila vaše spotřeba energie a zlepšilo vaše pohodlí. Životnost foukané izolace je třicet let, což nám dává přijatý poměr
cena / čas.

Kdy a kde použít perlinku

Opravit prasklou nebo poškozenou zeď zpět sklovláknitá tkanina. Snadno se instaluje, lze jí také opatřit barvou nebo obkladem, což vám dává mnoho vyhlídek na výzdobu vašeho interiéru. I když se jeho aplikace jeví jako poměrně snadná, vždy je lepší použít stavební firmu, nebo zedníka, který se vyhne zklamání nebo nepříjemnému překvapení.

Sklovláknitá tkanina v jakých případech?

Některé stěny nebo stropy ve vašem interiéru mají praskliny nebo nepravidelnosti a chcete jim dát nový vzhled. Sklovláknitá tkanina je pak vynikajícím řešením, které vám po instalaci umožní zamyslet se nad pokračováním, které byste chtěli věnovat své práci: dekorativní malbě, obklady, nebo dát vzhled a dekoraci vaši zdi.

Kterou sklovláknitou tkaninu vybrat?

Budete moci najít několik druhů sklovláknitých tkanin, které si můžete vybrat podle svých stěn, ale také čaus, který je k dispozici pro provedení vaší práce. První věcí, kterou je třeba posoudit, je stav vaší zdi, aby bylo možné vybrat správnou gramáž sklovláknité tkaniny. Čím vyšší je gramáž, tím odolnější bude váš výsledek, který by neměl být přehlížen, zejména pokud je vaše zeď velmi poškozená.

Jak natáhnout sklovláknitou tkaninu?

I když se její aplikace jeví jako velmi jednoduchá, použití stavební společnosti vám zajistí vynikající provedení a instalaci bez drsnosti nebo trhlin, které se nakonec znovu objeví. Opravdu je nutné připravit povrch, který má být pokryt, vyplněním trhlin po jejich očištění a odstranění veškerého prachu uvnitř. Zeď musíte také očistit oškrábát, abyste odstranili veškeré zbytky, a tím získáte hladkou stěnu pro lepší držení sklovlákniny tkaniny. Pokud ji plánujete položit na již natřenou zeď, musíte ji nejprve obrousit nebo odstranit přítomný nátěr. Pokud ji chcete později malovat, musíte použít akrylovou barvu.

Druhy

Jak jsme vám již dříve vysvětlili, existuje několik stylů skleněných tkanin, takže je obtížné uvést přesnou cenu. V závislosti na gramáži, stylu a provedení mohou být 1m široké a 25m dlouhé válce, ale i 50m. Použití zedníka, který vám dokáže na základě vysvětlení, prohlídky. Posoudit vaše skutečné potřeby.

Vápená omítka, nebo cementová omítka

Musíte dokončit fasádu nebo provést vnitřní úpravy svých stěnách a stropech, ale nevíte, co si vybrat mezi různými povrchovy nabízenými na trhu a hledáte řešení, které je efektivní a zároveň finanční přiměřené. Zde vám ukážeme jejich rozdíly a výhody vápenné omítky.

Rozdíl mezi vápennou omítkou a cementovou

Cementová omítka se velmi často používá, zejména pro povrchové úpravy fasád. Postupem času nedovolí, aby stěny „dýchaly“ a nakonec se začnou způsobovat trhliny a problémy s kondenzací nebo odfouknutí sádrokartonu. To neumožňuje odchod vlhkosti způsobené kapilárním vzestupem stěn, ale také způsob života v domě. Vápenná omítka zabraňuje vzrůstající vlhkosti a lze ji proto používat ve starých nebo nových budovách, v interiéru nebo venku. Štuková omítka, zatímco kombinuje výzdobu vašich zdí, také zabrání nepříjemnostem špatného počasí a proniknutí vlhkosti do vašeho zdiva. Také když budete chtít vám také umožní získat mramorový efekt, aniž byste museli mít vysoké náklady nebo autentický kamenný efekt.

Složení vápenné omítky

Štuk, používaný jak uvnitř, tak venku, se skládá z vápna, ale také z pískového prášku nebo cihelného prášku. Dosáhnete několika efektů na zdi nebo na stropech: mezi jinými efekt kamene nebo cihel. Může být obarvena přírodními pigmenty. Je to minerální a pružný materiál, který lze aplikovat na mnoho povrchů, nových nebo starých. Štuk je přirozeně pískovaný. Můžete dosáhnout mramorový vzhledem, který se často používá v koupelnách nebo u vchodů do domů.

Výhody štukové omítky

Výše jsme vám řekli o ochraně před vlhkostí. Vápená omítka má také další výhody: umožní vám izolovat vnitřní nebo vnější stěny, vyhladit všechny vaše povrchy a učinit je homogenními. Můžete jí použít pro kamenné spoje venku. Můžete také definovat, jaký aspekt chcete dát vašim stěnám nebo stropům, a vybrat si podle svého složení a pigmentu, které s ním budou spojeny.

Aplikace štuku

Aplikace štuku je pomalejší a musíte se nejprve ujistit, že podklad (ať už dřevo, sádrokarton nebo nenatřená omítka) je hladká a bez trhlin, jinak nebude přilnavost optimální. Musí být provedeno ve dvou vrstvách s použitím nerezové hladítka, přičemž první vrstva umožňuje, aby nosič absorboval vápenné omítání, druhá vrstva mu dodala jeho konečný vzhled. Standard pro tloušťku vrstvy je 3 mm. Ale nejlepší je možná nechat zedníka, nebo stavební firmu, která je ve štukových omítkách zběhlá. Zedník-servis je vám k dispozici.

Vápená omítka

Vnitřní vápená omítka?

Vápená omítka umožňuje povrchům dýchat při hydroizolaci , chrání jí před kondenzací a umožňuje únik vlhkosti. Reguluje vlhkost, čistí stěny, pohlcuje pachy a zabraňuje vývoji plísní, hub a mechu .

Kromě toho přírodní vápenné omítky působí jako zachytávače uhlíku zachycením velkého množství CO2.

Marmorino

Marmorino je jemný povlak připravený k použití, flexibilní a velmi příjemný na použití. Jeho aspekt je matný sametově broskvový vzhled pokožky , bude to super vrstva když chcete zkusit něco nového , úspěch zaručen!

Tento povlak je k dispozici v několika matných povrchových úpravách, voskovaném efektu, hvězdný prach.

Velmi krásný aspekt specifický pro vápenou omítku a mramorový prášek, který jí tvoří, je určen k pokrytí všech stěn domu, často se nachází v ložnici nebo obývacím pokoji.

Štuk

Štuková omítka je super jemný povlak, mramorový prášek, který jej skládá, je mimořádně jemný, což nám umožňuje hrát na průhlednosti. Jeho vzhled je velmi elegantní zasklení! Stejně jako marmorino je to i směs připravená k použití.

Jeho luxusní a dynamický vzhled ocení zejména současní malíři.

Nachází se na dekorativních prvcích jako jsou: sloupy, čelní deska, arkád … zkrátka všechny svazky, které vyžadují vývoj. Přidáním přírodních pigmentů je umožněno mnoho barev.

Tadelakt (neboli marocký štuk)

je vápenný povlak velmi odolný vůči působení vody. Jedná se o povrch s jemným a teplým vzhledem. Tadelakt má velké dekorativní kapacity! ideální pro vlhké místnosti!

Je určen pro koupelny, sprchové kabiny, stejně jako v lázních … ale díky silnému kouzlu také v jiných místnostech domu

Voskovaný beton

Voskovaný beton je extrémně pevný a odolný s malou tloušťkou. (doporučeno na vodorovných podlahách, pracovních plochách ve starých budovách a nových konstrukcích)

Sádrová omítka

Sádrová omítka: definice, použití, výhody a nevýhody.

Sádra je stavební materiál, který stavební firmy používají hlavně pro omítání. Jeho použití se však stává stále důležitějším díky snadné přípravě a zvýšené přilnavosti k cementu jako ke dřevu.Výsledkem je hladký povrch, který lze ponechat tak, jak je, nebo ho řemeslník může natřít barvou. Lehkost to jsou hlavní výhody vnitřní omítky.

V době Egypťanů byla omítka již používána jako malta, ale zejména pro formování ozdobných kusů. Sádra se snadno extrahuje.

Výhody a nevýhody sádrové omítky

První výhodou je, že omítka je snadno vyrobitelná, ať už přírodní nebo syntetickou cestou. Její použití nevyžaduje mnoho práce. Ve skutečnosti postačí, aby zedník jí pořádně rozmíchal před nanesením na zeď nebo strop, aby se získala pevnou strukturu. Pak stačí jen, aby jí řemeslník zbrousil, jakmile je suchá, takže vaše zeď bude hladká. Omítnutá stěna vylepší barvu mnohem lépe po delší dobu. Sádra je také ekonomická. Nevyžaduje žádnou jinou přísadu než vodu, je to směs. Je levnější než jiné materiály.

Pokud je hlavním spojencem voda, je to také její nejhorší nepřítel. Sádrová omítka netoleruje vlhkost. Rychle se deformuje a skvrna vytvářená proudem vody vyžaduje určité opravy. Tato malá vada vyžaduje více pozornosti. Na druhé straně může být sádra vylepšena tak, aby měla vodoodpudivé vlastnosti, aby vodu podporovala bez problémů, alespoň do určité míry. Toto je vlastnost, kterou je třeba zkontrolovat před zakoupením

Jak lze omítku použít?

Je to materiál, který se používá hlavně v interiéru. Jako vnitřní omítku lze použít omítku v práškové formě. Její přilnavost ve všech případech umožňuje rychlou a pevnou aplikaci na cementové nebo dřevěné stěny. Toto vyhlazení umožňuje standardizovat stěny a stropy.

Může být také použit k výrobě ozdobných kusů. Řemeslníci jí používají k výrobě reliéfních říms a rekonstrukci historických objektů. Sádra se používá také v prefabrikovaných, sádrokartonových desek a dlaždic.

Mokré zdivo

Mokré zdivo a jak to poznat

Pokud žijete ve staré budově, je pravděpodobné, že se s tímto problémem setkáte. Prvním signálem, který vás varuje, bude přítomnost slané vody na zdech. Je to nejen špatné pro váš domov, vlhké a špinavé zdivo, ale i pro vaše zdraví. Co je mokré zdivo? Jak ji obnovit? Odpověď v článku.

Existují dva typy vlhkosti: strukturální a relativní.

Mokré zdivo je způsobeno strukturální vlhkostí. To se obvykle objevuje během infiltrace nebo kapilárního nárůstu. To je často vidět ve starých budovách, ale nové budovy mohou být také ovlivněny, když je hydroizolace špatně provedena.

Druhým typem vlhkosti je relativní vlhkost. Jedná se o byty, ve kterých není vzduch dostatečně obnoven, což způsobuje kondenzaci.

Prvním krokem je proto identifikace typu vlhkosti přítomné ve vaší domácnosti. Pozorováním  je relativně jednoduché: pokud si všimnete přítomnosti slané mapy, vlhkost pochází z infiltrace nebo kapilárního vzestupu, je tedy strukturální. Naopak pokud pozorujete plísně uvnitř vašeho domu (a zejména v rozích), znamená to problém kondenzace a tím i relativní vlhkosti.

Jak zacházet s mokrým zdivem?

Jakmile zjistíte svůj problém a ujistíte se, že se jedná o strukturální vlhkost, je čas ošetřit a vyčistit zeď! Za tímto účelem vám doporučujeme zavolat profesionála, který vám zaručí dobře vykonanou práci pro trvalý výsledek.

Reference

“Děkuji za rychlou reakci a práci na opravě fasády a vnitřku na domku po babičce. Jen mě udivilo že pracujete i o víkendu a pozdě do noci. Děkuji.”

Klára Lakovcová

Děkuji za vaší práci a vytvoření základové deesky pro náš RD. Rád se na vás zase obrátím.”

Jakub Krkavec

Oslovil jsem firmu zedník-servis kvůli vnitřním omítkám 1p a 2p (zhruba 610 m2). Dohodl se postup a vše proběhlo jak jsme se domluvili. Jen byl trochu problém s dodávkou materiálu, ale to bylo díky vzniklé situaci a karanténě.”

Petr Soukup

Spolupracujeme s